Czy wpisujesz się w ramy gatunku muzycznego?

Jakiego gatunku muzyki lubisz słuchać? Czy lubisz tylko jeden rodzaj muzyki? A może rodzaj dźwięków, po które sięgasz, zależy od Twojego nastroju? Czy utożsamiasz się z muzyką, której słuchasz? Czy widać po Tobie jakiej muzyki słuchasz?

Jeśli spotkasz kogoś z t-shirt’em, na którym widnieje wielki napis “Metallica”, to pierwsza myśl, jaka przyjdzie Ci do głowy będzie zapewne czymś w stylu: “jest zagorzałym fanem tego zespołu”. A czy kobieta, która lubi chodzić w sukienkach w kwiaty i czerwonych szpilkach może być zagorzałym fanem zespołu heavy metalowego? Czy miłośnicy rapu muszą nosić szerokie spodnie, a osoby dla których największą wartością jest disco polo z pewnością ubierają się kiczowato?

Utarło się w naszym społeczeństwie, że miłośnicy kapel rockowych, ubierają się na czarno i chodzą w glanach. Jakim zdziwieniem reagujemy, kiedy okazuje się, że nasza koleżanka która ubiera się na co dzień w sposób elegancki i schludny, chodzi na koncerty, na których króluje ostra muzyka. Trochę brakuje spójności, jednak w dzisiejszych czasach nie wszystko jest takie oczywiste.

O wiele bardziej przemawia do nas osoba, która z pasją słucha muzyki światowych kompozytorów, takich jak Mozart, Chopin, Bach – a przy tym jest osobą opanowaną, elegancko ubraną w dobre marki i do tego jada w drogich restauracjach. Nie jest w stanie słuchać muzyki radiowej i zjeść fast-fooda. W jej domu panuje harmonia i porządek. Po pracy włącza ulubiony utwór muzyczny, który uzyskuje najwyższą jakość brzmienia, za sprawą drogiego sprzętu audiofilskiego: wzmacniacz, kolumny głośnikowe, odtwarzacz muzyki oraz tuner.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *