Jakie modele RC dla początkujących?

Jeśli nie miałeś wcześniej do czynienia z modelami zdalnie sterowanymi a chcesz rozpocząć swoją przygodę z modelarstwem RC, pewnie zastanawiasz się jaki model zdalnie sterowany kupić? Pozwól, że trochę Cię nakieruję na co powinieneś zwrócić uwagę.

Jeśli dopiero uczysz się sterowania modelem zdalnie sterowanym weź pod uwagę, że początki mogą być okupione licznymi wypadkami. Pół biedy jeśli jest to samochód zdalnie sterowany, najwyżej poobija się trochę i tyle. A co jeśli uczysz się sterowania samolotem RC? Co jeśli spadnie z dużej wysokości? Roztrzaska się? Jeśli będzie zbudowany z twardego plastiku bądź z metalu, to istnieje duże ryzyko, że faktycznie stan modelu ulegnie uszkodzeniu.

Dlatego modelarze szczególnie uwielbiają niezwykle komfortowy materiał – piankę EPP. Co jest w niej takiego niesamowitego? Ano to, że model z wypadku wychodzi niemalże bez szwanku. Pianka EPP jest niesamowicie elastyczna, odporna na odkształcenia, bo po wgnieceniu od razu wraca do pierwotnego kształtu. Poza tym jest lekka więc model jest w stanie dłużej utrzymać się w powietrzu. I jak się okazuje po materiał ten chętnie sięgają nie tylko początkujący modelarze, ale jak najbardziej również ci bardziej zaawansowani. Jeśli można sobie ułatwić życie to czemu z tego nie skorzystać?

Kolejna kwestią warta uwagi jest liczba kanałów. Im więcej – tym więcej opcji ruchu musimy opanować. Dlatego na początku spokojnie wystarczą na 2 kanałowe modele zdalnie sterowane. Z czasem kiedy do perfekcji opanujesz 2 – kanałowe modele, naturalna koleją rzeczy będzie chęć podniesienia poprzeczki i sięgnięcia po większą liczbę kanałów.

Na początkowe modele nie warto również przeznaczać od razu dużych pieniędzy, ponieważ jeśli faktycznie będą narażone na liczne wypadki, to chyba nikt nie chciałby aby jego docelowy model miał liczne oznaki nieumiejętnego sterowania?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *