Sposób na modele RC kiedy niesprzyjające warunki pogodowe za oknem.

W okresie letnim i wiosennym, kiedy ładna pogoda za oknem, ochoczo zabieramy nasze modele zdalnie sterowane i wyruszamy w plener, żeby szaleć i świetnie się bawić. Nic dziwnego, w końcu ładna pogoda wręcz wyciąga nas z domu i nie pozwala bezczynnie siedzieć. I dobrze, bo ruch pozytywnie wpływa na nasze ciało i ducha. Kiedy natomiast przychodzi pora chłodu, deszczu i śniegu, nasze modele RC leżą sobie bezczynnie i zapadają w sen zimowy? Czy aby na pewno?

Znam wielu modelarzy, którzy pomimo niesprzyjających warunków pogodowych znajdują rozwiązanie. Wiele tutaj zależy od rodzaju modelu zdalnie sterowanego. Jeśli posiadasz samolot RC trudno będzie Ci nim latać w pomieszczeniu – jest to chyba jedyny model, który potrzebuje otwartej przestrzeni. Oczywiście są samoloty, które dadzą sobie radę np. na dużej hali, jednak, żeby model mógł porządnie rozwinąć skrzydła potrzebuje jednak nieograniczonej ścianami przestrzeni.

W pomieszczeniu – mniejszym lub większym – spokojnie możemy poruszać się każdym innym rodzajem zabawki zdalnie sterowanej. Dla przykładu samochód RC dobrze odnajdzie się na torze wyścigowym na hali – jest bardzo wielu miłośników tego rodzaju rozrywki, którzy bardzo intensywnie praktykują wyścigowe zawodnictwo na specjalnych torach. Kolejnym przykładem może być helikopter RC – wiele modeli jest wręcz przystosowanych do latania w pomieszczeniach – szczególnie te działające na podczerwień.

W końcu łodzie zdalnie sterowane również nie muszą czekać na przyjście ciepłych dni, żeby zabrać je na pobliskie jezioro. Wystarczy bowiem posiadać basen, lub wybrać się na jakiś zamknięty zbiornik. Trudne do wykonania. Jest bardzo wielu modelarzy, którzy nie zimują ze swoimi pasjami, tylko szukają rozwiązań. Okazuje się, że jest wiele takich miejsc, gdzie zapaleni miłośnicy modeli pływających organizują sobie miejsca, gdzie ową pasję mogą realizować niezależnie od pory roku i warunków pogodowych. Jak widać da się – tylko trzeba chcieć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *